Як вирішити, про що писати у блозі?
Дисклеймер: коли далі у цьому та наступних відео я буду розповідати про тексти, це стосується не лише постів, а в принципі подачі інформації для соцмереж. Ви можете розповісти у відео написаний вами текст , і це вже буде зовсім інший формат контенту.
Тож, щодо ведення блогу я дуже часто чую скаргу “Ніяк не можу почати”. Тут варто зрозуміти глибинну причину – можливо, є страх проявлення, переживання щодо думки інших, а можливо просто немає енергії чи часу на це? З цим краще розбиратися з особистим коучем.
А у цій серії відео ми поговоримо про поради для тих, хто вже готовий вести соцмережі, але кому бракує структури
1. Коли вирішуємо, про що писати варто розуміти свою загальну стратегію присутності у соцмережах.
Іншими словами: “Навіщо я тут?” або “Я тут щоб … що відбулося?”
Яка ваша ціль ведення блогу зараз? Якщо ціль – отримати лояльних клієнтів вже тут і зараз, то так навряд чи буде. Продажі послуг – це про довіру, а довіра формуються з часом і на основі стосунків, які ми створюємо та підтримуємо.
Ведення блогу краще розглядати як довгострокову інвестицію. Тобто щось, що може приносити вам певний % вже згодом, але це не буде відбуватися дуже швидко. А от через місяці і роки, коли це вже буде мати накопичувальний ефект, це може приносити дуже багато. І з іншого боку – якщо займатися інвестиціями лише епізодично, час від часу, то і загальний напопичувальний ефект буде невеликий.
Так-от, буває навпаки. Буває, що цілі ведення блогу ніби немає, бо у викладача чи у школи вже всі часові слоти зайняті студентами, і тоді постає логічне питання – а навіщо тоді вести блог взагалі? У мене ж все добре, нових клієнтів чи масштбування не потребую. Окей, але пам’ятаємо, що продажі – це про стосунки. Що ви будете робити, коли ситуація зміниться і вам терміново потрібен буде новий клієнт? Після довгого періоду відсутності просто з’явитеся і скажете: “Ось я тут, давайте вивчати мову зі мною”. Трохи дивно виглядає, правда? Мм, це може спрацювати раз чи кілька разів, але на постійній основі це навряд чи це спрацює. Нормальні стосунки – це про постійність, регулярність, надійність. Ми не спілкуємося з дійсно близькими друзями раз у рік чи півроку. Стосунки формуються завдяки довірі та часу, проведеному разом. Тож, якщо є постійність у блозі, з часом формуються стосунки з аудиторією.
Як ми вже зрозуміли, ціллю ведення блогу не завжди є нові заявки та продажі швидко і без зусиль. Які ще у цьому можуть бути цілі? Та будь-які. Одна моя знайома сказала: “Я веду блог, бо хочу робити своє життя ще цікавішим та яскравішим і потім розповідати про це у блозі”. Це якщо дивитися на ведення блогу глибше і ширше – навіщо вам це потрібно загалом у вашому житті?
Якщо говорити про бізнес-цілі, то крім залучення нових заявок та продажів, ведення блогу може:
- формувати впізнаваність бренду або впізнаваність вас як людини (тобто формувати особистий бренд),
- підвищувати лояльність команди
- впливати на формування свого ком’юніті
- підтримувати зацікавленість вже існуючих клієнтів, продовжувати їх життєвий цикл у компанії
- пропонувати вже існуючим клієнтам супутні товари та послуги, щоб ще якісніше допомагати їм у процесі досягнення їх цілей
Якщо важко визначити свою ціль глобально, можна подумати: “Окей, який мій фокус цього місяця чи цього тижня?”
Часто стратегія та цілі стають зрозумілішими вже у процесі руху, тобто коли ми вже робимо певні дії.
Окей, будемо вважати, що ви вже розумієте свою ціль ведення блогу, можливо їх є кілька. Що далі?
2. Далі можна визначити загальні тематичні напрямки, які будуть поєднуватися з вашими цілями, які вам цікаві і які дотичні до вашої послуги.
Тобто розкриття яких тем приведе мене до досягнення моїх цілей?
Що саме вам цікаво у вашій сфері? Про що ви можете говорити годинами? Що саме було би дуже корисно знати вашим клієнтам?
Такі тематичні напрямки ще називають контентними стовпами. Знаєте, як є великий прямокутний зал і ньому колони. Так-от, якщо цих колон надто багато, це негарно виглядає, вони захаращують багато простору. Якщо це 3-4 колони, наприклад, це окей.
Ці контентні стовпи або темитичні напрямки мають відображати цінності, досвід і сферу інтересів – вас чи вашого бренду.
Наприклад, фітнес-тренер може писати не тільки про самі тренування, але і про харчування та напої, про інші види турботи про тіло, про ментальне здоров’я і вплив спорту на нього, про тайм-менеджемент та персональну ефективність і як знаходити час на спорт
І далі ці контентні стовпи вже впливають на конкретні теми постів, наприклад напрямок з харчування – це і рецепти, і дослідження на тему харчування, і рекомендації якихось напоїв чи страв, рекомендації закладів, і так далі
Якщо ми говоримо про швачку чи стиліста, то їх контентними стовпами можуть бути мода і стиль, ставлення до свого тіла, вплив одягу та стилю на враження про людину, (як зовнішній вигляд людини впливає на її достаток), вдалі та невдалі приклади стилю, можливо з життя зірок
Якими є ці контентні стовпи для вас?
Я спеціально не подаю приклади саме зі сфери вивчення мов, щоб не впливати на ваші ідеї. Щоб ви розкривали СВОЄ бачення
Що робити, якщо вам важко визначити ці контентні стовпи самостійно? Є багато варіантів – питати у команди, що вони думають про це, йти на консультацію до коуча або smm-спецаліста. Не варто звалювати все тільки на себе.
Ось ще деякі ідеї, що можна робити, коли не вистачає ідей, про що писати:
- провести глибинні опитування клієнтів
- переглянути питання клієнтів – з діректу, з форм зворотнього зв’язку
- пригадати, про що питали, що говорили члени команди
- переглянути галерею у телефоні та свій Гугл-календар – це допомагає згадати, що у житті було цікавого та вартісного за останній час, чим хочеться поділитися
- гуглити про тренди та новини у сфері освіти, використовувати їх як інфоприводи, щоб висловити свою думку з того чи іншого питання (для викладачів іспанської – у Мексиці вперше за довгий час президенткою стала жінка, що ви про це думаєте? Для викладачів англійської – англійську вводять як мову офіційного спілкування в Україні – що ви про це думаєте? Що про це думають ваші читачі?)
- перечитати свої блокноти з різних навчань
- якщо важко розуміти глобальний сенс від ведення блогу, думати “яка моя ціль цього місяця чи цього тижня?”
У наступних відео цієї серії ми поговоримо про те, як саме писати якісні тексти та як звірятися, чи вони допомагають вам досягати своїх цілей.
Завдання до цього відео:
- подумати “Навіщо я є у блозі?” або “Я займаюся блогом, щоб що відбулося?”
- прописати ідеї своїх контентних стовпів та тематичних напрямків або рубрик під них
Ось посилання на відео з цієї серії № 2 – https://tutors.languagelover.in.ua/videos/sotsmerezhi-2-iak-sisty-i-pochaty-stvoriuvaty-kontent/
І ось посилання на відео з цієї серії № 3 – https://tutors.languagelover.in.ua/videos/sotsmerezhi-3-iak-pereviriaty-chy-blohinh-dopomahaie-vam-dosiahaty-svoikh-tsilei/