Аудіозапис цієї зустрічі є ось тут
⏱️⏱️
00:40 – Чи пробували ви перевести учнів на парні або групові заняття?
15:20 – Суміщати індивідуальні заняття з груповими чи повністю переходити на парні та групові?
18:20 – Поєднання учнів у парах.
24:30 – Складнощі з набором груп.
40:45 – Як діяти, якщо учні не хочуть платити за пропущені заняття у групах?
⏱️⏱️
Чи пробували ви перевести учнів на парні або групові заняття?
Опитування серед учасників – багато учасників пробували, але учні не хотіли триматися такого формату, у декого приходили пари на навчання, але з часом розбивалися на індивідуальні. Загалом, серед учасників статистика 50 на 50% – як позитивний, так і негативний досвід.
Які були заперечення учнів стосовно групового заняття?
- “Я пробував/пробувала навчання у групі, але мені не підійшло.”
- Часто виникають неспівпадіння у графіку учнів – важко зібрати групу, де той самий час усім підходить.
- У однієї учасниці розпалася група (два хлопця та одна дівчина), коли підросли та стали підлітками (до того кілька років ходили та все було гаразд).
- Багато учнів думають, що не буде індивідуального підходу.
- Переконання батьків “На дитину у групі випадає не більше 5 хвилин часу”.
- “Моя подруга з вами займається індивідуально, я теж так хочу”.
Що можна зробити:
- Запропонувати на кілька занять у групі як експеримент.
- Можна запрошувати учнів на розмовні групи, щоби спробувати формат групового навчання. Багато хто має негативні переконання, які можуть розвіятися, якщо побачити, що викладач може ефективно організувати роботу у групі.
- Можна пропонувати спробувати кілька групових занять безкоштовно (так було у школі Насті, де навчали підлітків). Як правило, після того більшість учнів та їх батьків могли змінити думку. Батьків також можна запрошувати на показові заняття або показувати свої записи попередніх занять.
- Аргументувати тим, що у групі людина має змогу спілкуватися з більшою кількістю осіб та бачити учнів свого рівня.
- Також у групі може підвищуватися мотивація учнів, тому що вони бачать інших – фактор конкуренції (працює як дітьми, так і з дорослими). Для дітей групи можуть працювати навіть краще, тому що діти під час ігор та групових активностей багато вчаться один від одного.
- Ділитися результатами досліджень з приводу ефективності групових занять.
- Встановлювати власні правила: пояснювати, що наразі ви набираєте учнів лише на парні та групові заняття та усіх попередніх учнів також будете переводити на такий формат.
- Для ефективності роботи у групі має значення, наскільки у учня точковий запит – чим більше він конкретний та специфічний, тим важче буде доєднати його до групи.
- Негативні переконання самого викладача грають велику роль – у багатьох викладачів у самих був негативний досвід групових занять, який вони переносять і на своє викладання. Таким спеціалістам набагато важче буде переконувати учнів у ефективності групового навчання.
- Для розуміння групового формату можна самому побути у ролі учня та піти навчатися у групу. В такому форматі можна провідчувати усі плюси та мінуси формату на собі.
Суміщати індивідуальні заняття з груповими чи повністю переходити на парні та групові?
Коментар від учасниці: Є учні, з якими приємно працювати індивідуально, тому для них не хочеться працювати і інших форматах. З іншої сторони, для декого групові заняття можуть бути ефективнішими.
Насправді групові заняття більш виснажливі у аспекті залучення викладача (менеджмент групи, тримання уваги учнів), тому кожен для себе може вибрати комфортну пропорцію групових та індивідуальних занять. Для багатьох мати лише групові заняття буде важко з точки зору енергозатратності.
Можна для себе розробити певну схему – дорожчі індивідуальні заняття з більш індивідуальним підходом та дешевші групові за загальною програмою.
Поєднання учнів у парах
Складність – підібрати учнів того самого рівня навичок, схожих особистостей та інтересів.
З іншої сторони – особи з різними темпераментами чи розбіжностями у рівні мови можуть навчатися один від одного та доповнювати один одного на занятті.
Звісно, осіб дуже різного рівня не варто ставити у одну групу, але особи з невеликою різницею можуть вдало комбінуватися. Наприклад, слабші учні можуть тягнутися до сильніших, або навпаки – сильніші підтримувати слабших. Про це варто відверто говорити з учнями та уточнювати, чи комфортно їм виконувати ту чи іншу роль у групі.
Складнощі з набором груп
Коментар від учасниці до проблеми: в неї сформувалася аудиторія учнів-початківців (загальна англійська), які хочуть займатися індивідуально, але не готові багато платити за заняття. Наразі є складність вийти з цього кола, тому що не хочеться переходити на інші пити викладання (наприклад, англійська для іспитів) та немає поняття як побудувати власний бренд у соцмережах.
Набір груп для тих, у кого велика аудиторія, тому для переходу на групові потрібно більше вкладатися у рекламу та соцмережі. Це виснажує, особливо якщо індивідуальні заняття не коштують багато.
- По-перше, варто передивитися свою цінову політику. Якісні індивідуальні заняття не повинні бути дешевими.
Дехто вважає, що групові заняття часто переоцінюють, тому для підвищення свого загального чеку можна замислитися не над переходом на груповий формат, а над новою, вищою ціною на свої групові заняття.
Також групові заняття важче перенести чи відпрацювати, якщо у викладача стається форс-мажор та потрібно змінити розклад.
- По-друге, має сенс прорахувати свої зусилля (на викладання та рекламу), щоби зрозуміти, скільки часу та енергії ви готові витрачати на різні аспекти своєї роботи.
- По-третє, можна поступово переводити наявних учнів на групові чи парні заняття, щоби звільняти свій час для інших учнів чи активностей.
- Також можна спробувати перейти на викладання у корпоративному секторі.
- Інший вихід – спробувати набути додаткових навичок (наприклад, коучингу) та шукати відповідних учнів з такими запитами.
- Подумати про перекваліфікацію на спеціалізоване викладання (наприклад, для медиків, IT-спеціалістів). На такі послуги можна знаходити платоспроможних клієнтів, але й у підготовку доведеться вкладати свій час. Варто подумати, чи вам цікава якась з професійних сфер, щоби вкладати в неї свій час та ресурси.
- Можна пропонувати тим хто займається вже довше ввести щось нове та додати до навчання групові заняття (можна запропонувати комбінувати індивідуальні та групові чи парні заняття). В такому випадку можна навіть перепитати у учня, чи немає в нього знайомих ви друзів, з якими вони би разом хотіли займатися.
Як діяти, якщо учні не хочуть платити за пропущені заняття у групах?
- Можна проводити паралелі з іншими бізнесами – наприклад, сеанс у кінотеатрі все одно відбувається, навіть якщо ви купили на нього квиток та не прийшли. Те саме відбувається у спортзалі з абонементами.
- Важливо надавати матеріали з пропущеного заняття, робити запис (можна не цілого заняття, а важливих частин з поясненнями), при потребі давати додаткове домашнє завдання (наприклад, записувати голосове повідомлення з відповідями на питання, які обговорювалися на занятті).
- З тим хто пропустив можна додатково обсудити пропущену тему.
- Інший аргумент – групові заняття дешевші саме тому, що в них враховані такі нюанси як попуск зі сторони учня, тощо.
✅
Ось посилання на статтю, в якій згадані додаткові джерела та дослідження про користь групових занять – https://www.cmu.edu/teaching/designteach/design/instructionalstrategies/groupprojects/benefits.html